Cibule na kuří oko: babská rada a receptura

Publikuje: David Bárta — 02. 09. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Cibule na kuří oko: babská rada a receptura

Kuří oko je nepříjemným problémem, který může způsobovat bolest a nepohodlí. Existuje však několik domácích metod, které mohou pomoci zmírnit tento problém, a jednou z nich je použití cibule.

Dnes vám představíme „babskou radu“ a recepturu, která vám pomůže zbavit se kuřího oka pomocí cibule a octa.

Receptura: cibule na kuří oko

Přísady: 1 plátek cibule, Ocet

Postup:

  1. Začněte tím, že si připravíte plátek cibule a ocet. Plátek cibule by měl být dostatečně velký na to, aby zakryl kuří oko.
  2. Namočte plátek cibule do octa. Octem cibuli důkladně namočte, tak aby byla zcela nasáklá. Nechte cibuli namočenou v octu po dobu několika hodin. Tento krok pomůže změkčit kuří oko a připravit ho na odstranění.
  3. Večer před spaním odeberte cibuli z octu a přilepte ji na kuří oko. Ujistěte se, že cibule pevně přilne k problémové oblasti a zabráníte tak vzdušnému kontaktu. Ponechte cibuli přilepenou na kuřím oku po celou noc.
  4. Ráno, jakmile se probudíte, odstraňte cibuli. Může se stát, že kuří oko bude měkčí a bude se lépe dát odstranit. Pokud je to možné, zkuste opatrně odstranit ztvrdlou kůži okolo kuřího oka.
  5. Důležité je postupovat opatrně, abyste se nezranili.
  6. Po odstranění kuřího oka si udělejte horkou koupel nebo namočte postiženou končetinu do teplé vody. Toto pomůže uvolnit svaly a zmírnit bolest.
  7. Tento postup můžete opakovat, dokud se kuří oko zcela neodloupne od ztvrdlé kůže.

Babská rada:

  • Aby byl tento postup co nejúčinnější, je důležité cibuli dobře namočit do octa a nechat ji působit po dostatečnou dobu. Cibule by měla být také přilepena pevně na kuřím oku, aby mohla své účinky lépe projevit.
  • Pamatujte, že odstranění kuřího oka může být citlivé a může způsobit nepříjemnost. Buďte opatrní a nepoužívejte ostré nástroje, abyste se nezranili.
  • Pokud se problém s kuřím okem nezlepší nebo se zhorší, měli byste se poradit s lékařem. Někdy může být nutné profesionální ošetření.

Mějte na paměti, že tyto babské rady a receptury jsou založeny na tradičním lidovém lékařství a nemusí fungovat stejně účinně u každého jedince. Každý člověk může reagovat na léčebné metody různě, a proto je důležité být trpělivý a pečlivý při jejich používání. V případě jakýchkoliv nežádoucích účinků při této „domácí léčbě“ vždy kontaktujte svého praktického lékaře.

Použité zdroje: rady.vitalion.cz, redakční informace a zdroje,
(redakční text) *

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu