Záchrana pro roztřepené konečky vlasů: babské rady, které fungují

Publikuje: David Bárta — 11. 09. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Záchrana pro roztřepené konečky vlasů: babské rady, které fungují

Vlasy jsou korunou krásy, a jakkoli se o ně snažíme pečovat, mohou nám občas způsobit problémy. Jedním z nejběžnějších je problém s roztřepenými konečky.

Ty mohou vypadat nejen neupraveně, ale také zhoršují celkový stav vlasů. Naštěstí existuje několik osvědčených babských rad, které vám mohou pomoci obnovit krásu vašich vlasů. Jedna z nich je výroba odvaru z majoránky, podbělu a mateřidoušky.

Na vlasy s roztřepenými konečky si můžete připravit odvar z majoránky, podbělu a mateřidoušky. Do dvou litrů vody přidejte hrst sušené majoránky, podbělu a mateřidoušky – a uveďte k varu. Krátce povařte a nechte půl hodiny louhovat. Vlažný odvar sceďte a jemně masírujte do pokožky hlavy a vlasů. Pak už hlavu neoplachujte,“ uvádí blog babskarada.cz.

Proč máme problémy s roztřepenými konečky?

Roztřepené konečky jsou častým problémem mnoha žen a mužů, a nejčastěji jsou způsobeny několika faktory. Patří sem nadměrné tepelné zpracování vlasů (fénování, žehlení, kulmování), používání agresivních chemikálií při barvení nebo odbarvování vlasů, špatná péče o vlasy (nedostatek hydratace, nevhodné produkty) a často i mechanické poškození vlasů (česání nebo rozepínání vlasů špatnými kartáči nebo gumičkami).

Roztřepené konečky nejsou jen estetickým problémem, ale mohou také vést k dalším problémům, jako je lámání vlasů, ztráta objemu a vypadávání vlasů. Proto je důležité s tímto problémem bojovat a zajistit, aby naše vlasy byly co nejzdravější.

Babská rada: odvar z Majoránky, Podbělu a Mateřidoušky

Jednou z tradičních metod péče o vlasy je využití přírodních bylin a rostlin. Majoránka, podběl a mateřidouška jsou tři bylinky, které mají pro vlasy mnoho prospěšných vlastností. Jak můžete vytvořit odvar z těchto bylin a jak vám to může pomoci?

Co budete potřebovat:

 • 1 lžíci majoránky
 • 1 lžíci podbělu
 • 1 lžíci mateřidoušky
 • 2 šálky vody

Postup:

 1. Připravte si bylinky. Začněte tím, že si načtete lžíci každé bylinky – majoránky, podbělu a mateřidoušky.
 2. Připravte si vodu. Do hrnce nalijte 2 šálky vody a přiveďte ji k varu.
 3. Přidejte bylinky. Jakmile voda začne vařit, přidejte do hrnce všechny tři bylinky.
 4. Nechejte louhovat. Vařte směs na mírném plameni po dobu 10-15 minut. Tím zajistíte, že se všechny užitečné látky z bylin uvolní do vody.
 5. Nechejte vychladnout. Po uvaření odstraňte hrnec z tepla a nechejte směs vychladnout na pokojovou teplotu.
 6. Aplikace na vlasy. Po vychladnutí směsi si ji můžete aplikovat na vlasy. Nejlépe funguje jako oplachovací prostředek po mytí vlasů. Můžete ji také nechat působit na vlasech a poté ji opláchnout.

Jak vám odvar z majoránky, podbělu a mateřidoušky může pomoci?

Tato směs bylin má několik pozitivních účinků na vaše vlasy:

 • Hydratace: pomáhá obnovit vlhkost vlasů, což je klíčové pro boj s roztřepenými konečky.
 • Posilování vlasů: bylinky obsahují vitamíny a minerály, které mohou posílit vlasy a snížit lámání.
 • Uklidnění pokožky hlavy: pomáhají uklidnit podrážděnou pokožku hlavy a snižují riziko svědění a lupů.
 • Přirozená lesk: vaše vlasy budou vypadat zdravěji a budou mít přirozený lesk.

Roztřepené konečky vlasů mohou být frustrujícím problémem, ale pomocí přírodních léčebných metod, jako je odvar z majoránky, podbělu a mateřidoušky, můžete zlepšit stav svých vlasů a obnovit jejich krásu. Nezapomeňte však také na preventivní opatření, jako je snižování tepelného zpracování a používání kvalitních vlasových produktů. Vaše vlasy vám za to budou vděčné a budou vám za to odměňovat krásným a zdravým vzhledem.

Použité zdroje: babskarada.cz, redakční informace a zdroje,
(redakční text).

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání