Cyklista na Opavsku utrpěl vážná zranění při dopravní nehodě, na místě zemřel

VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 19. 09. 2023
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl / ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Cyklista na Opavsku utrpěl vážná zranění při dopravní nehodě, na místě zemřel

Dne 18. září se zdravotnické týmy záchranné služby zapojily do zásahu v souvislosti s vážnou dopravní nehodou, která se stala na Opavsku.

O tragické dopravní nehodě informoval v tiskové zprávě magazín ZdravíŽivot.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že v odpoledních hodinách obdrželo krajské operační středisko oznámení na tísňové lince 155 o srážce cyklisty s osobním vozidlem v obci Bohuslavice. Na místo události byl vyslán tým rychlé zdravotnické pomoci a ostravský vrtulník letecké záchranné služby.

Pětašedesátiletý muž, který cestoval na jízdním kole, byl po nehodě v bezvědomí a bezdeší. Základní první pomoc mu začali poskytovat svědkové události,“ upřesnil Lukáš Humpl.

Záchranáři zjistili, že u pacienta došlo k selhání všech základních životních funkcí a ve snaze o jeho záchranu zahájili rozšířenou resuscitací za použití přístrojové techniky. Pokračovali v nepřímé srdeční masáži, zajistili dýchací cesty, vstupem do kostní dřeně podávali léky… Ani po půl hodině nevedla jejich snaha k obnovení srdečního rytmu a lékař musel konstatovat smrt. Muž na místě podlehl poraněním končetin a hlavy, která utrpěl,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranářů.

Příčiny nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl / ZZS MsK (tiskový servis)
– red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání