Hasiči vyprošťovali muže z vozidla po nehodě na Frýdecko-Místecku

VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 21. 09. 2023
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Hasiči vyprošťovali muže z vozidla po nehodě na Frýdecko-Místecku

Zdravotnická záchranná služba zasahovala, ve středu 20. září večer u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku.

Magazín ZdravíŽivot.cz o dramatické dopravní nehodě informoval v tiskové zprávě krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že zdravotničtí operátoři na tísňové lince 155 převzali několik minut před jednadvacátou hodinou tísňové volání o havárii automobilu na silnici poblíž obce Třanovice na Frýdecko-Místecku. K zásahu vyjel okamžitě tým rychlé zdravotnické pomoci (RZP) z Českého Těšína a vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy.

Jednapadesátiletý muž byl po střetu vozidla s betonovou překážkou zaklíněn a vyprostit jej museli hasiči. V okamžiku příjezdu záchranářů byl při vědomí, jeho poranění však byla život ohrožující. Zasahující lékař prvotním vyšetřením zjistil zranění hrudníku, břicha a dolních končetin, pacient rovněž jevil známky šokového stavu,“ upřesnil Lukáš Humpl.

Posádky záchranářů jej proto uvedly do umělého spánku, zajistily dýchací cesty a převedly na přístrojem řízenou ventilaci. Dále naložily pánevní pás, uložily do podtlakové matrace, zajistily vstup do kostní dřeně a zahájily podávání léků. Po všech potřebných opatřeních byl muž letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice a předán do péče lékařů tamního urgentního příjmu,“ dodal mluvčí záchranné služby.

DŘÍVE JSME PSALI:

Osm zraněných si vyžádala nehoda autobusu s dvěma vozidly v Ostravě

Nikola Macáková — 15. 09. 2023
V Ostravě - Přívoze se 14. září odpoledne střetl linkový autobus a dvě osobní vozidla. Nehoda si vyžádala zranění osmi lidí.

Spolu se zdravotníky, dle zjištěných informací redakce u nehody zasahovali také profesionální hasiči, kteří vyprostili zraněného řidiče, zajistili havarovaný vůz proti vzplanutí a úniku dalších provozních kapalin. Zároveň pomáhali záchranářům s ošetřením a transportem zraněného muže.

Příčiny nehody jsou nyní v šetření dopravní policie.

Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
(redakční text).

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu