Krajský odborný seminář lékařů moravskoslezské záchranky

Publikuje: Nikola Macáková — 14. 09. 2023
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Krajský odborný seminář lékařů moravskoslezské záchranky

Pracovníci zdravotnické záchranné služby mají velmi náročné a zodpovědné povolání.

Zdravotnický magazín ZdravíŽivot.cz o události dnes informoval v tiskové zprávě krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že záchranářské posádky se při svých zásazích setkávají se širokou paletou interních stavů a zranění, mnohdy ohrožujících život. Na jejich znalosti i praktické dovednosti jsou tedy kladeny značné požadavky. Kontinuální vzdělávání je proto naprostou nezbytností a dnes, ve čtvrtek 14. září, probíhá pro lékaře i další pracovníky celodenní krajský seminář ZZS MSK s odbornou tématikou.

Programu se účastní přes dvě stovky zaměstnanců moravskoslezské záchranné služby. Ve čtyřech blocích si lékaři a záchranáři nejen upevňují své znalosti postupu a léčby v konkrétních stavech, ale dozvídají se také o novinkách v konkrétní problematice,“ vysvětlil Lukáš Humpl.

Přednášejícími jsou zkušení odborníci ze ZZS a Fakultní nemocnice Ostrava.

DŘÍVE JSME PSALI:

Školení řidičů liberecké krajské záchranky a cvičení zásahu po následcích vichřice v Ralsku

David Bárta — 12. 09. 2023
Řidiči Zdravotnické záchranné služby "nejen" Libereckého kraje se musí umět přizpůsobit řadě různých situací.

Mezi příspěvky zaznívají například tyto:Pacient s neuroinfekcí, s plicním onemocněním, či pod vlivem moderních návykových látek v přednemocniční neodkladné péči, stejně jako problematika nemocného v paliativní péči v praxi ZZS. Přednášky se dále zaměřují také na práci zdravotnického operačního střediska, letecké záchranné služby, nebo poskytování první psychické pomoci v terénu,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Odborný program vyvrcholí závěrečnou diskusí před šestnáctou hodinou.

Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu