Krajští záchranáři z Moravskoslezského kraje získali významné evropské ocenění

Publikuje: David Bárta — 25. 09. 2023
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Krajští záchranáři z Moravskoslezského kraje získali významné evropské ocenění

Ve španělské Barceloně  skončil v uplynulých dnech Evropský kongres urgentní medicíny EUSEM 2023.

V jeho rámci proběhlo i slavnostní vyhlášení nejlepších zdravotnických organizací, podílejících se na managementu péče o osoby, které poskytla akutní cévní mozková příhoda (CMP). Ocenění předávala mezinárodní iniciativa ANGELS. Magazín ZdravíŽivot.cz o tom dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl v tiskové zprávě.

Zdravotnická záchranná služba MSK získala významné evropské ocenění. Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl / Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje (tiskový servis)

Angels EMS AWARDS celosvětově sleduje řadu parametrů, ovlivňujících celkový benefit pro pacienty s CMP. Hodnotí se nejen časový aspekt, ale mnoho dalších ukazatelů, včetně spolupráce s lůžkovými poskytovateli, provozujícími tzv. „iktová centra“, čas strávený s pacientem na místě, správné směřování, sledování známé medikace pacienta, či avízo do nemocnice s vypsáním iktové karty.

Skórovací systém ocenění má tři stupně, které lze kvalitou péče získat: zlatý, platinový a diamantový. Nominováno na ocenění přitom bylo 102 záchranných služeb, přičemž nejvyšší, diamantové, získaly jen necelé tři desítky z nich. Byla mezi nimi, spolu s dalšími pěti českými, i ZZS MSK. Získala přitom ceny rovnou dvě, protože splnila nejpřísnější standard ve dvou po sobě jdoucích čtvrtletích roku 2023. Cenu pro Zdravotnickou záchrannou službu MSK převzali její ředitel, MUDr. Roman Gřegoř, MBA, spolu s vedoucím vzdělávacího a výcvikového střediska, PhDr. Petrem Jaššo, MBA,“ uvedl Lukáš Humpl.

Nejvyšší ocenění jsme navíc získali již celkem čtyři, protože ZZS MSK se účastní vyhlašování od prvního ročníku. Záchranáři ošetří každoročně v rámci Moravskoslezského kraje okolo tří tisíc pacientů, které postihne cévní mozková příhoda,“ doplnil závěrem mluvčí záchranné služby.

Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání