Muž se na Opavsku zřítil ze stromu, záchranáři ho resuscitovali

Publikuje: Nikola Macáková — 08. 09. 2023
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Muž se na Opavsku zřítil ze stromu, záchranáři ho resuscitovali

Dramatická událost se odehrála, ve čtvrtek 7. září poblíž obce Kružberk na Opavsku, kde se muž zřítil ze stromu. Záchranáři museli muže oživovat.

O události dnes informoval v tiskové zprávě magazín ZdravíŽivot.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na místě zasahovala pozemní posádka zdravotnické záchranné služby a také byl k nehodě vyslán záchranářský vrtulník s lékařem na palubě.

Sedmatřicetiletý muž, vybavený lezeckými pomůckami, byl nalezen v lese, pod vzrostlým stromem, z něhož podle všech indicií spadl, a to z výšky okolo dvaceti metrů. Událost se však odehrála beze svědků a doba, po které byl nalezen, není jasná,“ vysvětlil Lukáš Humpl.

Zasahující záchranáři zjistili, že je v bezvědomí, s vážnými poraněními a selhávajícím dýcháním. Lékař jej převedl na přístrojem řízenou ventilaci, dvěma žilními vstupy bylo zahájeno podávání léků,“ upřesnil tiskový mluvčí.

DŘÍVE JSME PSALI:

Na Karvinsku se muž zřítil z lešení, skončil v péči záchranářů

David Bárta — 08. 09. 2023
V Rychvaldu na Karvinsku se ve čtvrtek 7. září odpoledne zřítil sedmašedesátiletý muž z lešení. Zasahovat museli záchranáři.

Pacient byl za stálé monitorace připraven k transportu, přičemž během nakládání do vrtulníku došlo k zástavě oběhu. Týmy proto zahájily nepřímou srdeční masáž, kterou následně zajistily pomocí přístroje, aby mohl proběhnout letecký transport muže do zdravotnického zařízení. Na urgentním příjmu FN Ostrava jej předali do péče tamních lékařů ve stavu selhání všech základních životních funkcí,“ doplnil závěrem mluvčí záchranářů.

Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
(-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu