Muže v Ostravě zasáhl elektrický proud, záchranáři museli muže oživovat

Publikuje: Nikola Macáková — 13. 09. 2023
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Muže v Ostravě zasáhl elektrický proud, záchranáři museli muže oživovat

Pracovníci Krajského zdravotnického operačního střediska převzali na tísňové lince 155 informaci o zranění elektrickým proudem v Ostravě.

K události došlo, v úterý 12. září, krátce před osmnáctou hodinou. Magazín ZdravíŽivot.cz o tom dnes informoval v tiskové zprávě krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že k zásahu byl vyslán lékařský tým rendez-vous z porubské základny a posádka rychlé zdravotnické pomoci ze Zábřehu. Záchranáři byli u pacienta během čtyř minut od převzetí výzvy.

Muž ve věku čtyřiačtyřiceti let byl v bytě zasažen elektrickým proudem a poté upadl do bezvědomí, došlo rovněž k selhání dýchání a krevního oběhu.

Záchranáři po svém příjezdu navázali na poskytovanou základní první pomoc a zahájili rozšířenou resuscitaci. Nezbytné bylo podání defibrilačního výboje, zajištění dýchacích cest i dalších úkonů,“ řekl k události Lukáš Humpl.

DŘÍVE JSME PSALI:

Nákladní vozidlo srazilo na Opavsku cyklistu, nehoda měla tragické následky

Nikola Macáková — 12. 09. 2023
V úterý 12. září, v odpoledních hodinách došlo ke střetu cyklisty s nákladním vozidlem. Nehoda se udála v obci Skrochovice na Opavsku a mě...

Týmům záchranářů se podařilo rychle obnovit pravidelný srdeční rytmus a pacient byl následně transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice, kde jej posádky předaly na oddělení urgentního příjmu,“ dodal závěrem mluvčí záchranné služby.

Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu