Na Karvinsku se muž zřítil z lešení, skončil v péči záchranářů

Publikuje: David Bárta — 08. 09. 2023
Zdroj: (tiskový servis)
Úvodní stránka » Na Karvinsku se muž zřítil z lešení, skončil v péči záchranářů

V Rychvaldu na Karvinsku se ve čtvrtek 7. září odpoledne zřítil sedmašedesátiletý muž z lešení. Zasahovat museli záchranáři.

O události informoval magazín ZdravíŽivot.cz v tiskové zprávě krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že operátoři tísňové linky 155 na místo, krátce před patnáctou hodinou vyslali lékařský tým rendez-vous a posádku rychlé zdravotnické pomoci.

Sedmašedesátiletý muž spadl dle svědků z lešení, avšak nevelké výšky asi půl druhého metru, na beton.

DŘÍVE JSME PSALI:

Čtyřiašedesátiletou ženu vážně zranila kráva na Frýdecko-Místecku. Zasahovat musel záchranářský vrtulník

David Bárta — 07. 09. 2023
Zásah pozemní posádky zdravotnické záchranné služby spolu s vrtulníkem letecké záchranky si vyžádal vážný úraz čtyřiašedesátileté ženy na Frý...

Po pádu byl v bezvědomí a došlo u něj k selhání dechu, zahájeno bylo poskytování laické první pomoci. Záchranáři po svém příjezdu pokračovali v péči o pacienta rozšířenou resuscitací a po pěti minutách se jim podařilo obnovit krevní oběh. Muže s poraněním hlavy, zajištěnými dýchacími cestami a na umělé plicní ventilaci, poté přepravili do ostravské Městské nemocnice, kde byl předán na oddělení urgentního příjmu,“ doplnil mluvčí záchranářů.

Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
(-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu