Na Novojičínsku muž havaroval na čtyřkolce, na místě zemřel

Publikuje: David Bárta — 14. 10. 2023
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl / ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Na Novojičínsku muž havaroval na čtyřkolce, na místě zemřel

Dramatickou událost mají za sebou záchranáři na Novojičínsku, kteří museli oživovat muže po pádu ze čtyřkolky. Čtyřiačtyřicetiletý muž karambol nepřežil.

O tragické nehodě dnes informoval náš magazín v tiskové zprávě, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že zdravotníci zasahovali v pátek 13. října večer u smrtelné nehody na Novojičínsku. Po půl sedmé převzalo krajské zdravotnické operační středisko na tísňové lince 155  informaci o havárii čtyřkolky v Kojetíně u Nového Jičína. Na pomoc byly vyslány zdravotnická a lékařská posádka, a to spolu s vrtulníkem letecké záchranné služby.

Čtyřiačtyřicetiletý muž byl nalezen po pádu ze stroje na sjezdovce Svinec v bezvědomí a bezdeší. Zasahující záchranáři zahájili rozšířenou resuscitaci, provádění nepřímé srdeční masáže. Zajistili dýchací cesty a připojení pacienta k přístrojem řízenému dýchání. Do žilního vstupu podávali potřebné léky a nutné bylo podávání defibrilačních výbojů,“ uvedl Lukáš Humpl.

Ani několik desítek minut trvající snaha však nevedla k záchraně a zasahující lékaři museli nakonec konstatovat smrt. Muž na místě podlehl poraněním hrudníku a břicha, která utrpěl,“ doplnil k nehodě závěrem mluvčí záchranné služby.

DŘÍVE JSME PSALI:

Kdy volat na tísňovou linku 155 a kdy kontaktovat svého lékaře: náš průvodce zdravotní péčí

Nikola Macáková — 08. 10. 2023
Kdy volat 155 a kdy svému lékaři? Průvodce, jak správně reagovat v zdravotních situacích. Nezbytné rady pro každého.

Okolnosti této tragické nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl / ZZS Moravskoslezského kraje (tiskový servis)
-jb, red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu