Na větev stromu se nabodla žena na Opavsku. Zasahovat musel záchranářský vrtulník

Publikuje: Nikola Macáková — 27. 09. 2023
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Na větev stromu se nabodla žena na Opavsku. Zasahovat musel záchranářský vrtulník

Profesionální hasiči a posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly, v úterý 26. září odpoledne, u vážného úrazu ženy na Opavsku.

O dramatické události a následné záchranné akci z Opavska informoval v tiskové zprávě magazín ZdravíŽivot.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že několik minut před šestnáctou hodinou přijali krajští operátoři tísňové volání z obce Radkov, podle něhož došlo k bodnému poranění větví. Pomoci vyjela zdravotnická posádka ze základny ve Vítkově a vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy. Spolu se zdravotníky u události zasahovali také profesionální hasiči.

Devětapadesátiletá žena měla podle informací záchranářů ořezávat na stromě větve. Při práci spadla, přičemž se nabodla na několik centimetrů silnou větev, která ji pronikla tříslem směrem do trupu, v délce asi třiceti centimetrů,“ uvedl Lukáš Humpl.

DŘÍVE JSME PSALI:

Cyklista na Opavsku utrpěl vážná zranění při dopravní nehodě, na místě zemřel

Nikola Macáková — 19. 09. 2023
Dne 18. září se zdravotnické týmy záchranné služby zapojily do zásahu v souvislosti s vážnou dopravní nehodou, která se stala na Opavsku.

Pacientka zůstala při vědomí, její poranění se však jevilo jako vážné. Záchranáři zajistili žilní vstup, zahájili podávání léků a infuzních roztoků. Hasiči, na pokyn zasahujícího lékaře, provedli zkrácení části větve, trčící z těla. Žena byla po všech potřebných opatřeních následně za stálé monitorace životních funkcí vrtulníkem transportována do ostravského traumatologického centra,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
– red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu