Osm zraněných si vyžádala nehoda autobusu s dvěma vozidly v Ostravě

FOTOGALERIE VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 15. 09. 2023
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Osm zraněných si vyžádala nehoda autobusu s dvěma vozidly v Ostravě

V Ostravě – Přívoze se 14. září odpoledne střetl linkový autobus a dvě osobní vozidla. Nehoda si vyžádala zranění osmi lidí.

O nehodě dnes informoval magazín ZdravíŽivot.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na pomoc okamžitě vyjely tři týmy záchranářů – jeden lékařský a dva zdravotnické.

Posádky na místě ošetřovaly celkem osm účastníků nehody – čtyři mužského a čtyři ženského pohlaví, ve věku mezi patnácti a třiasedmdesáti lety.

„Pacienti byli v době zásahu při vědomí a mimo ohrožení života, se zdravotníky komunikovali. Utrpěli vesměs lehká nebo středně těžká poranění – v polovině případů končetiny, v dalších pak hrudníku nebo hlavy. Záchranáři zajistili poskytnutí přednemocniční neodkladné péče a sedm pacientů transportovali do zdravotnických zařízení – čtyři do Fakultní a tři do Městské nemocnice Ostrava. Stav jednoho účastníka nevyžadoval přepravu do nemocnice a byl ošetřen na místě události,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby.

Spolu se zdravotníky u nehody zasahovali také profesionální ostravští hasiči  a policisté.

Po příjezdu hasiči zajistili jak osobní automobil, tak i autobus proti požáru, a unikající provozní kapaliny zasypali sorbentem. Do příjezdu sanitních vozů hasiči poskytovali současně i předlékařskou pomoc zraněným lidem a následně je předali do péče zdravotníků. Po dobu 20 minut byla komunikace neprůjezdná jak pro automobilovou, tak i tramvajovou dopravu,“ uvedl k nehodě mluvčí krajských hasičů Lukáš Popp.

Po ukončení transportu všech zraněných osob a vyšetření příčiny nehody policií, hasiči asistovali při naložení havarovaného automobilu na odtahovou službu a uklidili komunikaci od provozních kapalin zasypaných sorbentem. Autobus byl po nehodě schopen odjet z místa nehody bez nutnosti odtahu,“ dodal mluvčí hasičů.

DŘÍVE JSME PSALI:

V Ostravě se střetla tři vozidla, na místě devět zraněných

David Bárta — 12. 09. 2023
Čtyři posádky zdravotnické záchranné služby se v pondělí 11. září večer podílely na zásahu u dopravní nehody v Ostravě.

Okolnosti nehody jsou nyní v šetření ostravské dopravní policie.

Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis), HZS MsK (tiskový servis),
(redakční text).

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu