Překotný porod: záchranáři na Frýdecko-Místecku přivedli na svět chlapečka

Publikuje: Nikola Macáková — 07. 09. 2023
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Překotný porod: záchranáři na Frýdecko-Místecku přivedli na svět chlapečka

Zdravotnická záchranná služba zasahovala, ve středu 6. září, u překotného porodu na Frýdecko-Místecku.

O události informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Krajští operátoři přijali v dopoledních hodinách tísňové volání z obce Palkovice. Nahlášeny byly zdravotní obtíže u těhotné ženy. Na pomoc byla vyslána zdravotnická posádka z Frýdlantu nad Ostravicí a následně také lékařské rendez-vous z Frýdku-Místku,“ uvedl v tiskové zprávě Lukáš Humpl z krajské záchranné služby.

Záchranáři po svém příjezdu zjistili, že u pacientky jsou přítomny zjevné známky probíhajícího porodu, přestože do jeho očekávaného termínu scházelo ještě několik týdnů.

DŘÍVE JSME PSALI:

Čtyřiašedesátiletou ženu vážně zranila kráva na Frýdecko-Místecku. Zasahovat musel záchranářský vrtulník

David Bárta — 07. 09. 2023
Zásah pozemní posádky zdravotnické záchranné služby spolu s vrtulníkem letecké záchranky si vyžádal vážný úraz čtyřiašedesátileté ženy na Frý...

Transport do porodnice již nebyl možný, průběh porodu byl překotný a nezbylo, než jej odvést doma. Posádka, vybavená a připravená i na tuto eventualitu, tak ženě úspěšně pomohla přivést na svět během deseti minut chlapečka. Po provedeném ošetření bylo dítě i s maminkou transportováno na porodnické oddělení ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
(red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu