Priessnitzový obklad na bolest v uchu: záchrana v noci

Publikuje: Nikola Macáková — 29. 08. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Priessnitzový obklad na bolest v uchu: záchrana v noci

Když bolest v uchu zaútočí, může se zdát, že noc je nekonečná. Takovým nečekaným bolestem čelila i seniorka paní Marie.

Tématu se věnoval web rady.vitalion.cz s tím, že bolesti v uchu jí nedovolily spát, a tak prochodila celou noc v nepříjemném utrpení. Až k ránu jí došla vzpomínka na jeden osvědčený domácí způsob – priessnitzový obklad.

„Priessnitzový obklad, pojmenovaný podle Vincence Priessnitze, propagátora vodních procedur, se stal pro mnoho lidí účinným lékem na různá bolestivá místa. Paní Marie vzala kousek staré bavlněné pleny, namočila ho do studené vody a lehce vyždímala. Plenu složila do tvaru překrývajícího postižené ucho a přes ni položila igelitový obal. Ten zpevnila silnou šálou, kterou si uvázala kolem hlavy, podobně jako to děláme, když nás bolí zub,“ píše se krátce na webu.

Výsledek byl ohromující. Téměř okamžitě se paní Marie uklidnila a usnula jako špalek. Probudila se až dopoledne, plně vyspaná a bez bolesti. Priessnitzový obklad jí poskytl úlevu, kterou hledala. I když bolest pominula, byla opatrná a nadále ucho chránila před větrem a vodou při mytí hlavy.

Příběh paní Marie je jasným příkladem toho, jak jednoduché a tradiční metody mohou být stále účinné. „Priessnitzový obklad nejenže pomohl zmírnit bolest, ale umožnil i klidný spánek v noci. Vhodné je mít takové domácí tipy v záloze pro případy, kdy moderní léky nestačí a staré osvědčené postupy mohou být spásou,“ dodává web rady.vitalion.cz.

Použité zdroje: rady.vitalion.cz, redakční informace a zdroje,
(redakční text) *

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu