V Ostravě se střetla tři vozidla, na místě devět zraněných

Publikuje: David Bárta — 12. 09. 2023
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » V Ostravě se střetla tři vozidla, na místě devět zraněných

Čtyři posádky zdravotnické záchranné služby se v pondělí 11. září večer podílely na zásahu u dopravní nehody v Ostravě.

O nehodě informoval v tiskové zprávě magazín ZdravíŽivot.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že střet tří vozidel v městské části Hrabůvka, byl krajským operátorům nahlášen před půl jedenáctou večer. Na pomoc byly vyslány týmy ze základen v Zábřehu a Ostravy-Jihu.

Záchranáři ošetřovali celkem devět účastníků nehody – pět žen a čtyři muže, a to ve věku mezi dvaceti a šestačtyřiceti lety. Všichni byli při vědomí, se zdravotníky komunikovali a byli mimo ohrožení života. Utrpěli většinou středně těžká poranění hlavy, hrudníku, nebo končetiny. Jedna zraněná jevila známky otřesu mozku,“ uvedl Lukáš Humpl.

Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče bylo sedm pacientů transportováno do zdravotnických zařízení – pět do Fakultní a dva do Městské nemocnice Ostrava. Stav dvou účastníků nevyžadoval přepravu do nemocnice a byli ošetřeni na místě události,“ doplnil mluvčí záchranářů.

Spolu se zdravotníky u nehody zasahovaly také další složky Integrovaného záchranného systému.

Okolnosti nehody jsou nyní v šetření ostravské dopravní policie.

-jb, red).
Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání