Záchranáře v Moravskoslezském kraji zaměstnaly nehody mladých cyklistů

VIDEO
Publikuje: David Bárta — 28. 09. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Záchranáře v Moravskoslezském kraji zaměstnaly nehody mladých cyklistů

Posádky zdravotnických záchranářů zasahovaly během čtvrtku 28. září u nehod mladých cyklistů, kteří si přivodili úraz při jízdě v terénu.

Magazín ZdravíŽivot.cz o tom informoval, v tiskové zprávě krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že hned tři podobné události se postupně odehrály na Novojičínsku, Frýdecko-Místecku a v Ostravě. Zasahovaly u nich pozemní týmy záchranářů a v jednom případě také vrtulník letecké záchranné služby.

Po jedenácté hodině vyjížděl pozemní tým z Oder a vzlétali letečtí záchranáři, do sportovního a zábavního areálu v Tošovicích na Novojičínsku. „Při pádu z bicyklu se zranil čtrnáctiletý chlapec, který byl krátce po události v bezvědomí. Se záchranáři již komunikoval, zasahující lékař zjistil poranění hlavy a příznaky odpovídající otřesu mozku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl vrtulníkem transportován do traumatologického centra ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl Lukáš Humpl.

Za velmi podobných okolností se ani ne za hodinu a půl prakticky stejně zranil o dva roky starší cyklista v Kunčičkách u Bašky na Frýdecko-Místecku. Tým rychlé zdravotnické pomoci mu poskytl potřebnou péči a předal ve frýdecko-místecké nemocnici,“ upřesnil.

DŘÍVE JSME PSALI:

Záchranáři v Ostravě mají nové zásahové vozidlo

Nikola Macáková — 27. 09. 2023
Zdravotnická záchranná služba uvedla v září do provozu nové zásahové vozidlo. Jedná se o sanitní speciál Mercedes-Benz Sprinter.

Ve zdravotnickém, zařízení musel být ošetřen rovněž hoch ve věku patnácti let v Ostravě, také zraněný při pádu z terénního kola, tentokrát v oblasti horní končetiny. Zasahovala u něj lékařská a zdravotnická posádka,“ dodal závěrem mluvčí krajské záchranky.

Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl / ZZS Moravskoslezského kraje (tiskový servis)
-jb, red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu