Záchranáře zaměstnaly vážné nehody motocyklistů v Ostravě

VIDEO
Publikuje: David Bárta — 06. 09. 2023
Zdroj: (tiskový servis)
Úvodní stránka » Záchranáře zaměstnaly vážné nehody motocyklistů v Ostravě

Ve středu 6. září ráno, zasahovali záchranáři u dvou vážných dopravních nehod motocyklistů v Ostravě. Odehrály se v rozmezí necelých dvou hodin.

O nehodách motorkářů informoval náš magazín, v tiskové zprávě krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že ke střetu motocyklisty s osobním automobilem došlo nejprve po půl šesté ráno a zraněn byl šestadvacetiletý muž. Týmy zasahujících záchranářů jej ošetřovaly s vážnými a život ohrožujícími poraněními v oblasti hlavy, horní a dolní končetiny.

Záchranáři zajistili dva žilní vstupy, zahájili podávání léků a infuzních roztoků. Naložili krční límec, zafixovali pacienta do podtlakové matrace. Po dalších nutných úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče jej transportovali do traumatologického centra FN Ostrava,“ upřesnil Humpl.

Prvotní informaci o další nehodě motocyklisty přijali krajští operátoři prostřednictvím tísňové linky po čtvrt na osm. Na místo ihned vyjely dva pozemní týmy, lékařský a zdravotnický.

Třiačtyřicetiletý muž, který cestoval na motocyklu, byl po kolizi s automobilem v bezvědomí. Zasahující záchranáři po svém příjezdu zjistili bezdeší a zástavu krevního oběhu. Posádky zahájily nepřímou srdeční masáž, zajistily dýchací cesty a umělou plicní ventilaci,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů a doplnil, že prvotní lékařské vyšetření na místě však ukázalo mnohočetná poranění, neslučitelná se životem. Pacient jim na místě podlehl a zasahující lékař konstatoval smrt.

Okolnosti obou dopravních nehod jsou nyní v šetření Policie ČR.

Použité zdroje: Lukáš Humpl (ZZS MsK), tiskový servis
(redakční text) *

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu