Záchranáři mají nyní k dispozici nový dýchací přístroj díky finanční podpoře statutárního města Opavy

Publikuje: Nikola Macáková — 18. 09. 2023
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl / ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Záchranáři mají nyní k dispozici nový dýchací přístroj díky finanční podpoře statutárního města Opavy

Opavští profesionální záchranáři převzali do užívání nový transportní ventilátor MEDUVENT Standard.

O novém dýchacím přístroji, který mají nyní nově zdravotníci k dispozici a který jim bude napomáhat zachraňovat lidské životy informoval magazín ZdravíŽivot.cz v tiskové zprávě krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že se jedná se o špičkový přístroj, kterým je čerstvě dovybaveno vozidlo rychlé zdravotnické pomoci se základnou v Opavě. Pořízení bylo možné díky získání účelové dotace statutárního města Opavy v celkové výši 300 000 korun.

Ventilátor umožňuje jak invazivní, tak i neinvazivní plicní ventilaci pacientů všech věkových kategorií. Technologie zajišťuje provoz s minimální spotřebou externího kyslíku a integraci tlakově i objemově řízené ventilace.

Přístroj již začal sloužit pacientům. Je součástí vybavení vozidla, zajišťujícího péči o nemocné ve spádové oblasti Opava, které se rovněž podílí také na realizaci sekundárních mezi nemocničních transportů.

DŘÍVE JSME PSALI:

Na Dnech NATO 2023 se představili Moravskoslezští záchranáři

Nikola Macáková — 17. 09. 2023
Krajští záchranáři se během tohoto víkendu (16. - 17. 9.) účastnili již tradičně Dnů NATO, které se konaly v areálu letiště Mošnov u Ostravy.

Vybavení vozidel ZZS MSK je na velmi vysoké úrovni a statutární město Opava pořizování nejmodernější techniky pro opavské záchranáře finančně podporuje dlouhodobě.

Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl / ZZS MsK (tiskový servis)
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání