Záchranáři v Ostravě mají nové zásahové vozidlo

FOTOGALERIE
Publikuje: Nikola Macáková — 27. 09. 2023
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Záchranáři v Ostravě mají nové zásahové vozidlo

Zdravotnická záchranná služba uvedla v září do provozu nové zásahové vozidlo. Jedná se o sanitní speciál Mercedes-Benz Sprinter.

Magazín ZdravíŽivot.cz o tématu dnes informoval, v tiskové zprávě krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že nové sanitní vozidlo poskytuje přednemocniční neodkladnou péči především na území města Ostravy a k pacientům vyjíždí ze základny Integrovaného bezpečnostního centra. Jedná se o sanitní speciál Mercedes-Benz Sprinter s pohonem 4×4, který je určený do provozu jako vozidlo rychlé lékařské pomoci.

Cena sanitního automobilu činila 5 922 224,- Kč a zahrnovala i zdravotnické vybavení za přibližně 1,8 milionu Kč. Zvláštností ve výbavě jsou speciální nosítka v hodnotě jednoho milionu korun pro převoz bariatrických pacientů; jejich nosnost je až 318 kg.

Automobil byl z velké části uhrazen z Fondu pro upevnění veřejného pořádku, bezpečnosti, ochrany osob a majetku Statutárního města Ostravy, a to ve výši 5 000 000,- Kč. Rozdíl v ceně (tedy 922 224,-) pak ZZS MSK uhradila z vlastních investičních prostředků.

Použité zdroje: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MsK (tiskový servis)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání