Reiki: tajemství energetického léčení

Publikuje: David Bárta — 03. 09. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Reiki: tajemství energetického léčení

Reiki je starodávná metoda alternativní medicíny, která se stala stále populárnější v moderním světě.

Tato technika, zaměřená na snížení stresu, uvolnění a podporu léčení, vychází z víry v existenci energetických drah, nazývaných čakry a meridiány, které procházejí naším tělem. Podle reiki terapeutů, kteří se touto praxí zabývají, jsou tyto energie zásadní pro naše fyzické a emocionální zdraví, a jakmile jsou narušeny nebo zablokovány, mohou nastat zdravotní problémy. Tématu se věnovala redakce magazínu ZdravíŽivot.cz.

Centrálním prvkem reiki léčby je přenos životní energie skrze ruce terapeuta. Terapeut umisťuje své dlaně buď přímo na tělo klienta nebo nad něj a neviditelným způsobem obnovuje správný tok této vitální energie. Cílem této praxe je odstranit energetické blokády a obnovit harmonii v těle jedince.

Historie reiki se datuje až do 11. století v Japonsku, kde buddhista Mikao Usui objevil tuto metodu během svých duchovních cvičení na hoře Kurama. Při meditaci a postění se mu podle legendy zjevil klíč k léčení, a tak vznikla reiki. Slovo „reiki“ pochází z japonštiny, kde „rei“ znamená život a „ki“ energii. Usui si uvědomil, že tuto energii může využít ke zlepšení zdraví a léčení nejen těla, ale i ducha.

Mikao Usui vytvořil systém reiki léčení a vyškolil několik studentů, mezi nimiž byl i Chujiro Hayashi, námořní důstojník a talentovaný léčitel. Hayashi rozvinul Usuiho učení a přidal tři úrovně zasvěcení pro předávání duchovní energie. Tímto způsobem se reiki dostalo na Západ, kde se stalo stále populárnějším v 30. letech 20. století díky japonské emigrantce Hwayo Takata.

Takata, která se vrátila na Havaj po uzdravení svých zdravotních problémů díky reiki léčbě, se stala jednou z hlavních postav šíření reiki na Západě. Po návratu na Havaj vyškolila na Západě mnoho studentů a pomohla tím rozšířit tuto techniku do celého světa.

Dnes existuje mnoho různých forem reiki léčení, ale Usuiho systém je stále nejrozšířenější. Praktikanti jsou vyškoleni skrze iniciaci od mistra, který jim předává své znalosti a dovednosti.

Je důležité poznamenat, že reiki není spojeno s konkrétním náboženstvím, i když má duchovní aspekt. Tato praxe neprovádí fyzickou manipulaci těla, nejde o masáž, a nezakládá se na sugesci či věření. Je to jemná forma energetické práce, která využívá duchovní vedení energie životní síly.

Reiki nabízí možnost spojení s vlastní léčivou energií a jejího využití k posílení vlastní energie a pomoci druhým. Věří se, že silná a volně plynoucí energie je klíčem k dobrému zdraví těla i mysli. Reiki může být efektivní při léčbě různých fyzických i emocionálních problémů a často se kombinuje s tradičními lékařskými a terapeutickými postupy pro optimální zdravotní výsledky.

Související informace k tématu píše také web shanti.cz, který zveřejnil pět nejposvátnějších symbolů a úrovně výcviku.

Cho Ku Rei

Symbol moci. Používá se ke zvýšení síly reiki, ale také poskytuje ochranu, uzemnění a má schopnost vyčistit energetické blokády.

Hon Sha Ze Sho Nen

Symbol vzdálenosti. Používám se k posílání energie reiki někomu, kdo není fyzicky přítomen, nebo ke spojení s minulými nebo budoucími událostmi.

Sei Hei Ki

Mentální/emocionální symbol. Používá se k léčbě emocionálních a duševních problémů, jako je úzkost, deprese a závislost.

Dai Ko Myo

Hlavní symbol. Používá se k aktivaci nejvyšší úrovně energie reiki a je nedílnou součástí pro naladění a spojení s duchovní sférou.

Raku

Symbol dokončení. Používá se k usazení těla na konci léčby a zapečetí všechno pozitivní energii uvnitř.

Symboly reiki lze použít k dosažení různých léčebných cílů, společně nebo samostatně. Je důležité si pamatovat, že i když jsou symboly důležitou součástí praxe, nejsou pro léčení nutné. Symboly nemají samy o sobě zvláštní sílu, ale jsou primárně určeny jako výukové nástroje.

Je nutné mít na paměti, že energetické bloky brání vrozenému toku energie a způsobují nejen zdravotní problémy. Podle přesvědčení mají také negativní vliv životní okolnosti, jako jsou finanční potíže nebo problémové vztahy. Aby léčivé energie reiki měly výsledky, musí klient přijmout odpovědnost za své uzdravení a aktivně se na něm podílet.

Úrovně výcviku:

Obvykle existují tři (někdy čtyři) úrovně výcviku reiki. Rozděleny jsou podle různých úrovní znalostí a kvalifikací. Zasvěcení do různých úrovní přitom může provést pouze Mistr reiki.

Úroveň 1: Shoden

Zde se člověk naučí, jak používat energii reiki a jak umožnit univerzální životní energii, aby volně proudila. A to v sobě samém, ale také v souvislosti s jinou lidskou bytostí, se zvířetem nebo rostlinou. Doba tréninku záleží na studentově uvědomění, vnímání a spiritualitě.

Úroveň 2: Okuden

Slouží pro přenos energie na dálku a v prostoru a čase. Tedy minulost, přítomnost i budoucnost. Má dva různé tvary podle potřeby použití. Získané znalosti a energetické schopnosti podporují sebekázeň, proces uvědomění a větší zodpovědnost za své činy a myšlenky.

Úroveň 3: Třetí stupeň Shinpiden

Během tohoto tréninku dostává člověk příležitost naučit danou metodu ostatní lidi.

Použité zdroje: shanti.cz, redakční informace a zdroje, internet,
(redakční text) *

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo ZŽ

O nás

Jsme internetový online magazín, který je zaměřen na zdraví, zdravotnictví, medicínu, vitalitu, harmonii, život a zdravý životní styl. Na webu nechybí ani známá onemocnění či babské rady a receptury. Naším partnerským projektem jsou UdálostiExtra.cz.

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu